تبلیغات
نمین Namin - سوزن اتاله مخصوص خشک کردن حشرات توسط یک جوان نمینی ساخته شد

علیرضا نظری نمین جوان ۲۶ ساله نمینی برای اتاله حشرات، سوزنی اختراع کرده که فن آوری ساخت آن کاملا بومی بوده و در مقایسه با نمونه خارجی خود از قدرت ارتجاعی بالاتری برخوردار است.

نظری با بیان اینکه سالانه میزان آفات وارده از سوی حشرات مختلف به محصولات کشاورزی بسیار بالاست و حشره شناسان برای اینکه بتوانند این حشرات را شناسایی بکنند نیاز دارند که آنها را دسته بندی بکنند ، افزود این سوزنها کاربردشان برای نگهداری دائم حشرات است ویکی از مهمترین لوازمات این کارمحسوب می شوند.

وی مراحل ساخت این سوزن را ازچند سال پیش آغاز و توانسته اختراع خود را به ثبت برساند.

او می گوید : پیش از این تولید کنندگان سوزن اتاله در دنیا سه کشور اتریش ، چک و چین بودند که بدلایلی چین و اتریش از تولید و صادرات جهانی آن حذف شد ه و اکنون تنها تولید کننده جهانی این محصول کشور چک است.

وی افزود: اگر من بخواهم این محصول را در نمین تولید بکنم تنها تولید کننده سوزن اتاله در ایران بوده و در نتیجه ایران بواسطه این تولید دومین تولید کننده جهانی این محصول خواهد شد.

او دو بار آبکاری شدن ، و پایین بودن قیمت تمام شده را از مهمترین ویژگی های محصول تولیدی خودش میداند و می گوید :سوزن های خارجی اتریشی و چک بین ۷۵۰ تا یک هزار و ۳۵۰ تومان فروخته می شود ولی سوزنی که من تولید کردم فقط ۱۲۰ تومان قیمت دارد.

این مخترع جوان همچنین معتقد است که : بعد از رسیدن اختراعش به مرز تولید انبوه در وحله اول ایران از واردات سوزن اتاله بی نیاز می شود .

این جوان نمینی هدف خود را تنها به تولید این سوزن متمرکز نکرده بلکه هدف اصلی اش را صادرات محصول تولیدی خود و رقابت با شرکتهای خارجی اعلام می کند و می گوید : می خواهم ثابت کنم که ما هم بعنوان یک ایرانی می توانیم در صحنه رقابت باشیم.

منبع:

ایرنا


 • لینکستان
 • لینکدونی
 • آخرین پست ها
 • آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
   بازدید امروز :
   بازدید دیروز :
   بازدید این ماه :
   بازدید ماه قبل :
   تعداد نویسندگان :
   تعداد کل پست ها :
   آخرین بازدید :
   آخرین بروز رسانی :
 •