تبلیغات
نمین Namin - ساخت سبک‌وزن‌ترین تور جمع‌آوری حشرات توسط محقق نمینی

نمین Namin

نمین، شهر فرهنگ و ادب

 

سبک‌وزن‌ترین تور جمع‌آوری حشرات با وزن ۳۶۰ تا ۴۵۰ گرم توسط مخترع و محقق اهل شهرستان نمین استان اردبیل آقای علیرضا نظری نمین ساخته شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سبک‌وزن‌ترین تور جمع‌آوری حشرات با وزن ۳۶۰ تا ۴۵۰ گرم توسط مخترع و محقق اهل شهرستان نمین استان اردبیل آقای علیرضا نظری نمین ساخته شد. (شماره ثبت ۴۰۰۶۳)

این اختراع سبک‌وزن‌ترین تور جمع‌آوری حشرات می‌باشد که سبکی این وسیله سهولت کار با آن را فراهم کرده و متخصصان حشره‌شناس بعد از کار با آن خسته نخواهند شد.

این وسیله در علم حشره‌شناسی بسیار مهم بوده و تنها وسیله انفرادی برای شکار آفات و حشرات توسط محققان و متخصصان Entomologist است.

سبک‌وزن‌ترین تور پیش از این توسط شرکت آمریکایی و به وزن ۶۴۰ گرم ساخته شده بود و تور ایرانی بسیار سبک‌وزن‌تر و بسیار مستحکم‌تر از آن است.

تور ایرانی قادر به تحمل محکمترین ضربات به بست حلقه و دسته خود است که تنها تور در جهان است که در عین سادگی می‌تواند ضرباتی با قدرت ۶۵ تا ۱۵۰ کیلوگرم با سرعت ۱.۲ متر در ۵/۰ ثانیه را تحمل کند.

حلقه این تور از فولاد فنری با روکش لاستیکی ساخته شده که همین روکش لاستیکی باعث ارتجاعی شدن حلقه هنگام ضربات و عدم شکستگی و یا خم شدن آن خواهد شد.

ارتفاع این تور با دسته کوتاه ۱۰۰ و با دسته بلند ۱۵۰ سانتیمتر است. قطر حلقه آن ۳۵ سانتیمتر و طول کیسه تور ۸۰ سانتیمتر است.

این تور با دسته کوتاه ۳۶۰ گرم و با دسته بلند ۴۵۰ گرم وزن دارد و سبک‌وزن‌ترین تور حال حاضر جهان محسوب خواهد شد. قیمت این تور بسیار پائین‌تر از نمونه‌های خارجی سنگین‌تر خواهد بود.

فرمانداری شهرستان نمین موقعیتی را در راستای حمایت از نخبگان استان اردبیل برای مخترع و محقق این تور فراهم کرده که ایشان ضمن تولید این محصول بسیار مهم، سوزن‌های اتاله و بیش ار ۲۰ نوع محصول دیگر علمی و دانش بنیان را نیز در این شهرستان به صورت مدرن و صنعتی تولید نمایند.